Na zdjęciu animatorka Bajanka wraz z dziećmi uczestniczącymi w zabawach animacyjnych

Przygody z Olą i Awą – zajęcia animacyjne z Bajanką

Po raz drugi w tym roku goście pleszewskich dzieci była ilustratorka i animatorka Monika Skikiewicz – szerzej znana jako Bajanka.

Animacje skupione zostały wokół serii książek  Moniki Skikiewicz „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa”.  Książeczki te wykorzystują założenie, że rozwój językowy i i motoryczny dziecka idą w parze. Zawarte są w nich zadania, które dziecko może wykonać przy współudziale rodziców lub opiekunów, które związane są z śpiewem, rytmiką czy ilustrowanymi zagadkami.

Podczas kreatywnych  warsztatów zawierających elementy wspomagające rozwój mowy, dzieci m.in zagrały na bum bum rurkach oraz  wzięły udział w zabawie w kalambury. Rozwiązywały różnorodne gry językowe, gdzie były angażowane ruchowo i jednocześnie   podczas zabawy rozwijały swoje umiejętności komunikacyjne.

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata książek”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego