Siedziba Biblioteki z zewnątrz

Baza Legimi

Zachęcamy do skorzystania z nowej usługi bibliotecznej – wypożyczania ebooków i audiobooków z bazy Legimi!

Zapraszamy do wypożyczalni po kody dostępu.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego udostępnia swoim czytelnikom możliwości bezpłatnego wypożyczania ebooków i audiobooków dostępnych w serwisie Legimi.

Każdy posiadacz naszej elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do tysięcy ebooków i audiobooków znajdujących się w ofercie serwisu Legimi. Kody są ważne przez 30 dni.

Pytania i odpowiedzi

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie

Czy mogę wypożyczyć ebook online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/wbppoznan

Następnie można wypożyczać książki, pobierając je w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać dane pozycje?

Kody wydawane są na początku każdego miesiąca i ważne są przez 30 dni. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzyma komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone pozycje?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.

Zasady są proste

Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi trzeba posiadać ważną kartę biblioteczną Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie
Przyjść do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie (Wypożyczalnia dla dorosłych) i odebrać darmowy kod dostępu. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.
Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w wypożyczalni dla dorosłych
Założyć konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/wbppoznan
Podać otrzymany kod dostępu
Pobrać darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zalogować się i możesz wówczas czytać bez ograniczeń!

Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków i audiobooków w aplikacji Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc należy ponownie zgłosić się do biblioteki.

Książki z bazy Legimi można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).

Informacja o finansowaniu

Logotyp Powiatu Pleszewskiego

Usługa dostępu do bazy e-booków Legimi jest realizowana dla mieszkańców Powiatu Pleszewskiego w ramach pełnienia  przez BPMiG w Pleszewie zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Powiatu Pleszewskiego.