Finał konkursu „Bohaterowie bajek na ratunek planecie”

246 prac wpłynęło na konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej.

Celem konkursu oprócz rozwijania kreatywności dzieci, było również kształtowanie ich świadomości ekologicznej.

Prace uczestników przedstawiały ulubionych dziecięcych bohaterów, którzy prezentowali postawę ekologiczną, m.in. segregowali śmieci, zbierali deszczówkę, edukowali innych czy sprzątali las. Do wykonania pracy  dzieci  wykorzystały materiały z recyklingu, m.in. stare gazety, folię, nakrętki lub patyczki po lodach.

Wydarzenie miało zasięg powiatowy i uczestniczyły w nich dzieci ze wszystkich gmin powiatu pleszewskiego.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu, zorganizowanego w ramach  Święta Biblioteki, laureaci konkursu wraz z rodzinami zebrali się w bibliotece, gdzie można było oglądać wystawę nagrodzonych prac, a dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Laureatami drugiej edycji  konkursu „Bohaterowie bajek na ratunek planecie” zostali:

I kategoria wiekowa (3-6 lat):

I miejsce: Nadia Michalak

II miejsce: Gabriel Nowak

III miejsce: Julia Walczak

Wyróżnienia:

Marta Bystrzycka

Ada Guz

Antoni Opat

II kategoria wiekowa (7-10 lat)

I miejsce: Aleksandra Karcz

II miejsce: Pola Konieczna

III miejsce: Lena Wasiewicz

Wyróżnienia:

Zofia Sołtysiak

Maja Dymarska

Maja Szymczak

Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej okazał się nie tylko inspirującą zabawą artystyczną, ale również skutecznym narzędziem w kształtowaniu postaw proekologicznych. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w pomysłach na rozwiązywanie problemów związanych z ochroną środowiska. (E.G.)

Projekt “Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego