Wykład “Zalety wczesnej diagnozy autyzmu”

Z okazji Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu w bibliotece odbyło się spotkanie przygotowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pleszewie.

Jego głównym tematem były zalety wczesnej diagnozy autyzmu. Na spotkaniu rodzice oraz opiekunowie dzieci dowiedzieli się jakie znaczenia ma  wczesna diagnoza, jakie są poszczególne kroki tej diagnozy, a także do jakich poradni i specjalistów zgłosić się z dzieckiem po pomoc. Psycholog mówiła również o  dostępnych opcjach terapeutycznych i  programy wsparcia dla rodziców i opiekunów.

Było to niezwykle ważne wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy lepiej zrozumieli  różnorodnych objawów i wyzwań związanych z autyzmem oraz potrzebę budowania wsparcia i zasobów dla rodzin. (P.K.)

Wykład zorganizowano  w ramach realizacji projektu czytelniczego „Stacja Biblioteka. Para buch! Książka w ruch!”

Projekt “Stacja Biblioteka. Para buch! Książka w ruch!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego