Na zdjęciu uczestnicy warsztatów plastycznych dzieci wraz z opiekunami podczas wydarzenia Święto Biblioteki

Święto Biblioteki – 2023

W niedzielne popołudnie zaprosiliśmy dzieci wraz z bliskimi do wspólnego spędzenia czasu na różnych aktywnościach związanych z czytelnictwem.
Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach tzw. dnia otwartego pod hasłem „Święto Biblioteki”, a jego celem było zaprezentowanie zbiorów i usług biblioteki skierowanych dla małych dzieci. Zapisując w tym dniu dziecko do biblioteki można było otrzymać m.in tzw. wyprawkę przedszkolaka.
Na terenie całej biblioteki rozlokowano stoiska z różnorodnymi atrakcjami. Słuchaczki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pleszewie prowadziły warsztaty rękodzielnicze. Zorganizowano warsztaty kaligraficzne, stoisko origami, przedstawienie i warsztaty artystyczne przeprowadzone przez animatorów z Paidi. Rozstrzygnięto ogłoszone wcześniej konkursy czytelnicze „Czytaj codziennie – bądź superbohaterem dla swojego dziecka” i „Bohaterowie bajek na ratunek planecie”.
Międzypokoleniowa impreza biblioteczna, oprócz promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, stwarzała również okazję do integracji społecznej mieszkańców i kreatywnej zabawy.

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata książek”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego