Narodowe Czytanie z Joanną Moro

Coroczną tradycją biblioteki jest zapraszanie znanych artystów do wspólnego świętowania akcji "Narodowe Czytanie"

W niedzielę, 10 września 2023r.  gościnią i bohaterką, kolejnej, już 12. edycji akcji Narodowe Czytanie w Pleszewie była aktorka filmowa i teatralna, piosenkarka oraz prezenterka telewizyjna Joanna Moro. Urodzona w Wilnie absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, która popularność zyskała m.in. dzięki roli w serialu opowiadającym o losach Anny German.

Aktorka w bibliotece zaprezentowała fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Poszczególne części powieści rozdzielały wątki muzyczne. Joanna Moro zaśpiewała m.in. takie utwory, jak: „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru Anny Jantar czy „Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej.

Artystka chętnie odpowiadała także na pytania publiczności. (H.N.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego