Podróże z książką na Daleki Wschód

Jak żyją rówieśnicy dzieci w Japonii czy Chinach dowiedzieli się uczestnicy letnich zajęć w bibliotece.

Dzieci są ciekawe świata. I to dla nich powstała seria książek „Świat dla dociekliwych”, która zainspirowała bibliotekarki z Działu Dziecięcego do zorganizowania cyklu spotkań „Biblioteczne wakacje na Dalekim Wschodzie”. Uczestnicy wakacyjnych zajęć poznali zwyczaje i kulturę Japonii, Chin i Wietnamu.

 

Ciekawą zabawą dla uczestników było porównywanie legendarnych smoków – od polskiego Bazyliszka po smoki chińskie czy wietnamskie.

Dzieci biorące udział w wakacyjnych wiedzą także, jak przywitać się w Japonii oraz znają sztukę origami. Dużym zaskoczeniem dla uczestników spotkań był fakt, że w Kraju Kwitnącej Wiśni czarny kot przynosi szczęście!

Na każdym spotkaniu dzieci wykonywały tematyczne prace plastyczne, które zabrały do domu na pamiątkę „Bibliotecznych wakacji na Dalekim Wchodzie”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (P.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego