Na zdjęciu dzieci wraz z bibliotekarką oglądające kukiełki

Biblioteka w drodze

"Biblioteka w drodze" to cykl zajęć dla dzieci, które pleszewscy bibliotekarze prowadzili w placówkach szkolnych na terenie gminy Pleszew.

Spotkania odbyły się m.in. w Taczanowie Drugim, Zawidowicach i Lenartowicach.

Dzieci podczas zabawy wykorzystywały  różnorodne materiały sensoryczne. Odbyły się m.in. warsztaty origami czy warsztaty plastyczne. Podczas kreatywnych zajęć dzieci tworzyły m.in. różnorodne place plastyczne w oparciu o utwory literackie i elementy scenografii w teatrzyku kamishibai. Kilka ze spotkań poświęcone zostało twórczości dla dzieci  Aleksandra Fredry, którego utwory były punktem wyjścia do tworzonych przez dzieci obrazkowych historii w japońskim teatrzyku kamishibai.

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata książek”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego