Noc Bibliotek „W podwodnym świecie”

Pleszewska biblioteka przygotowała dla dzieci niezwykły wieczór pełen emocji w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem “Absurd nie czytać”.

Młodzi czytelnicy naszej biblioteki wzięli udział w warsztatach Teatru Cieni, które poprowadziła pani Barbara Prądzyńska – aktorka, reżyserka i twórczyni teatralna.

Teatr cieni jest to rodzaj teatru lalkowego, w którym odbiorcy obserwują na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty czy aktorów.

Uczestnicy wieczorno-nocnego spotkania pracowali nad rysunkami i wycinankami, które posłużyły jako postacie i elementy scenografii. Tematem spotkania był podwodny świat, a bohaterami opowieści  były ryby i inne morskie stworzenia. Warsztaty teatru cieni dla dzieci nie tylko dostarczyły uczestnikom wiedzy na temat tej unikalnej formy teatralnej, ale również umożliwiły im rozwijanie umiejętności współpracy i kreatywnego myślenia.

Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać” już za nami. Jak widać do biblioteki zawsze warto zajrzeć.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu  „Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinasowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Partnerstwo dla Książki. (E.G.)

Projekt “Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego