Rozmowa z Matyldą Krasińską-Szczepaniak o emocjach i lękach u dzieci

Kolejne spotkanie dla rodziców będące inspiracją do bardziej holistycznego podejścia do zdrowia dzieci zorganizowano w pleszewskiej bibliotece.

Nikt nie zna dzieci tak dobrze, jak pediatra. To lekarze, którzy od pierwszych dni życia towarzyszą maluchom i ich rodzicom, dbając o zdrowie i rozwój. Dlatego prelekcja na temat zaburzeń somatyzacyjnych u dzieci, prowadzona przez doświadczonego pediatrę, Matyldę Krasińską-Szczepaniak, była nie tylko wykładem medycznym, ale także pełnym empatii przekazem wiedzy.

Na spotkaniu mogliśmy się dowiedzieć czym są zaburzenia somatyzacyjne , jak się objawiają oraz skąd się biorą u dzieci. Doktor Krasińską-Szczepaniak opowiedziała o typowych symptomach zaburzeń jakimi są bóle brzucha, mdłości, czy też zmęczenie. Wyjaśniła jak stres oraz lęki wpływają na funkcjonowanie dzieci oraz młodzieży oraz jak rodzice mogą im pomóc w takiej sytuacji.

Rodzice, uczestniczący w spotkaniu mieli również okazję do indywidualnej rozmowy na nurtujące ich pytania o zdrowie własnych dzieci ( P.K.)

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata książek”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego