Zdjęcie przedstawia wnętrza biblioteki w czasie finału WOŚP

Pleszewska biblioteka znów zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W ramach finału WOŚP w pleszewskiej bibliotece przeprowadzane były m.in. profilaktyczne badania.

Kolejny raz biblioteka włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który koordynował pleszewski sztab WOŚP.

W niedzielę 30 stycznia 2021 r. podczas finału biblioteka zorganizowała Orkiestrowy bookcrossing, gdzie można było wybrać sobie ciekawą lekturę z licznych zbiorów, które na tą okoliczność przekazali wcześniej Pleszewianie.

Chętne osoby mogły skorzystać z bezpłatnych  konsultacji medycznych, obejmujących saturację, pomiar ciśnienia, badanie EKG, konsultację diabetologiczną, konsultację trudno gojących się ran czy profilaktykę nowotworów piersi.

W Sali widowiskowej można było oglądać otwartą  już na początku stycznia jubileuszową wystawę „30 lat WOŚP w Pleszewie”, na której znalazły się  m.in. zdjęcia, koszulki, gadżety, relacje prasowe, wylicytowane przez Pleszewian złote serduszka.

Dzień wczesnej – w sobotę miłośników kina zaproszono na WOŚP-owe kino z pleszewianinem Pawłem Sarbinowskim – reżyserem i scenarzystą. Podczas pokazu widzowie obejrzeli  trzy polskie filmy: „Jerry”, „Mały palec” i „Marcel”.