Na zdjęciu uczestnicy konkursu z dyplomami oraz jury konkursu

Powiatowy konkurs w pleszewskiej bibliotece

Konkurs Pięknego Czytania to już wieloletnia tradycja pleszewskiej biblioteki. A tegoroczną edycję konkursu objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy w Pleszewie.

22 marca 2024 roku w Bibliotece w Pleszewie rywalizowali się ze sobą najlepsi z najlepszych – dzieci, które wygrały eliminacje szkolne i gminne. Do konkursu przystąpiło 26 uczestników z 4 gmin powiatu pleszewskiego. Na etapie powiatowym ich  zadaniem było  zaprezentowanie tekstu przygotowanego przez organizatora. Na zapoznanie się z fragmentem książki dzieci miały 15 minut.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wystąpień, trafnie interpretując teksty oraz odpowiednio dostosowując tempo i artykulację.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Marta Kowcik-Piechocka – bibliotekarka Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie, Anna Bogacz – rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie, Paulina Marciniak – kierownik Działu Dziecięcego Biblioteki w Pleszewie. (P.M.)

Mistrzami Pięknego Czytania  zostali:

1. Katarzyna Tecław – Szkoła w Kowalewie
  2. Adam Fras – Szkoła w Lenartowicach