Publiczność w czasie spotkania z Pawłem Sarbinowskim

Wieczór filmowy z Pawłem Sarbinowskim

W sobotę 29 stycznia br. zaprosiliśmy miłośników kina na niezwykłe wydarzenie organizowane wspólnie z pleszewskim sztabem WOŚP

Pleszewska biblioteka mocno włączyła się w obchody jubileuszu trzydziestolecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z wydarzeń związanych z tą fantastyczną rocznicą był wieczór filmowy. W przedfinałową sobotę biblioteka zamieniła się w kameralne kino. Biletem na seanse był oczywiście wrzut do puszki WOŚP. Za sprawą współorganizatora wydarzenia Pawła Sarbinowskiego – scenarzysty filmowego i telewizyjnego, a także dzięki uprzejmości Studia Munka, widzowie mogli zobaczyć nietuzinkowe filmy, które gościły już na niejednym festiwalu kina niezależnego.

Najpierw wyświetlono film „Jerry”w reżyserii Romana Przylipiaka opowiadający o perypetiach mężczyzny, który w nietypowych okolicznościach zdobywa moc uzdrawiania. Drugą propozycją był utrzymany w klimacie kina gangsterskiego film „Mały palec” Tomasza Cichonia, a ostatnim – nieprzewidywalny i szalenie ciepły obraz „Marcel” wyreżyserowany przez Marcina Mikulskiego.

Publiczność była zgodna – biblioteka okazała się przestrzenią wręcz stworzoną do zorganizowania kameralnego spotkania z kinem niezależnym. Jesteśmy pewni, że był to pierwszy, lecz nie ostatni raz.