Na zdjęciu uczestnik konkursu prezentujący książkę

Młodzi mówcy przekonywali do swojej ulubionej książki

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zmierzyła się w konkursie oratorskim "Ulubiona książka licealisty"

Konkurs nie był prosty: uczestnicy przygotowali mowę zachęcającą do przeczytania ich ulubionej książki. Musieli oni wykazać się znajomością tekstu oraz umiejętnościami argumentowania i retoryki. Dodatkowo, oprócz treści przemówienia, komisja konkursowa oceniała sposób wygłoszenia mowy: zachowanie na scenie, tempo, gesty.
Nagrodzonych zostało trzech uczestników, którzy, zdaniem komisji, wygłosili najbardziej przekonujące mowy.

I miejsce – Alex Makowiecki z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica za prezentację książki „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena

II miejsce – Julia Raźniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica za prezentację książki „Portret Doriana Graya” O. Wilde’a

III miejsce – Martyna Kubasik z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego za prezentację serii książek „Hell” K. Barlińskiej

Konkurs odbył się 22 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.

Tydzień przed konkursem, 15 listopada, młodzież wzięła udział w warsztatach z Anną Bogacz – rzeczniczką Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak przygotować przemówienie i poznali praktyczne wskazówki dotyczące występowania publicznego.

Warsztaty i konkurs zostały zorganizowane w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (P.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego