Na zdjęciu chłopczyk skręcający karmnik

Rodzinne warsztaty stolarskie

Międzypokoleniowe warsztaty stolarskie stworzyły niezapomniane chwile wspólnie spędzonego czasu w bibliotece.

Czy w dzieciństwie majsterkowaliście ze swoimi ojcami lub dziadkami? Takie wspólne spędzanie czasu i wykonywanie prac technicznych wspiera rozwój dziecka oraz pomaga pogłębić więzi w rodzinie.

Dlatego też Biblioteka w Pleszewie w sobotni poranek 18 listopada zaprosiła ojców, dziadków, opiekunów wraz z dziećmi do wspólnego zbudowania karmnika.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i każdy z uczestników bawił się znakomicie. Dzieci w skupieniu wkręcały, przymierzały, kleiły i malowały karmniki pod czujnym okiem opiekunów. Podczas warsztatów stolarskich każda para dorosły-dziecko zbudowała karmnik, który następnie zabrała do domu.
Karmniki zostaną zawieszone w przydomowych ogródkach czy na balkonach i pomogą ptakom przetrwać zimę.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu „Stacja Biblioteka w dobrym klimacie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (P.M.)

Projekt “Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego