Na zdjęciu uczestnicy warsztatów relaksacyjne z elementami jogi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Biblioteka Publiczna kolejny raz zagrała z WOŚP-em, a w tym roku działo się u nas naprawdę sporo!

Weekendowe granie rozpoczęliśmy już w piątek, 26 stycznia, zorganizowanym we współpracy z Klubem Kobiet Ławka nr 4, wystąpieniem Agnieszki Słupianek – Winkowskiej. Wykład „Nasze przodkinie jako wolontariuszki swoich czasów na obszarze ziemi pleszewskiej” doskonale połączył historię i współczesność, wskazując na wiecznie żywą i niebywale istotną ideę wolontariatu.

W sobotę już o 9.00 wystartowaliśmy – jak co roku – z „Orkiestrowym Bookcrossingiem”. Przyciągnął on tłumy czytelników, dzięki którym książki, gry i puzzle zyskały drugie życie.

O 14.00 i 15.00 panie z Klubu Kobiet Ławka nr 4 – Monika Matyjaszczyk i Kinga Jaśkowiak przeprowadziły zajęcia relaksacyjne z elementami jogi i wykorzystaniem technik oddechowych.

Również o 15.00 rozpoczęły się w naszej bibliotece – dzięki przychylności Przychodni Matyjaszczyk i jej personelowi – badania spirometryczne oraz USG płuc, pogłębione o analizę wyników przeprowadzoną przez obecnych na miejscu lekarzy.

W tym samym czasie Dominika Banaszyńska, Patrycja Mehr i Izabela Szpek przeprowadzały dla najmłodszych użytkowników biblioteki warsztaty rękodzielnicze, podczas których można było wykonać oryginalne i niepowtarzalne kartki, zakładki, breloczki.

Dzień zakończyliśmy gratką dla miłośników kina, bowiem w wyśmienitym towarzystwie Pawła Sarbinowskiego obejrzeliśmy cztery wyjątkowe filmy: „Opowieści z chłodni”, „Kac”, „Wenus z Willendorfu” oraz „Krzesło przyszłości”. Partnerem tego wydarzenia była Szkoła Filmowa w Łodzi.

Dzięki tegorocznej współpracy z licznymi partnerami oraz życzliwości i hojności odwiedzających nas  gości, nasza puszka stacjonarna wypełniła się po brzegi. Zebraliśmy wspólnie 5 416, 93 zł, pobijając tym samym ubiegłoroczną kwotę! Już nie możemy się doczekać kolejnego Finału!     (A.M.)