Marta Michaliszyn

Spotkanie z psycholożką Martą Michaliszyn

O tym jak nieświadomie podcinamy dziewczynkom skrzydła opowiadała w poniedziałkowy wieczór w pleszewskiej bibliotece Marta Michaliszyn – psycholożka, trenerka i coach.

Spotkanie odbyło się tuż przed Dniem Kobiet – to święto było przyczynkiem do rozmowy o tym, jak świadomie wspierać poczucie sprawczości dziewczynek, dawać wsparcie w rozwoju i pomagać im uniknąć syndromu ładnej i grzecznej dziewczynki. Prelegentka, odwołując się do badań i przykładów z życia, udowadniała, jak często w dobrej wierze, powielamy krzywdzące czy ograniczające dziewczynki schematy.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że wykład dał im moc cennych wskazówek i chętnie wzięliby udział w kolejnych tego typu spotkaniach.