Mistrzowie Pięknego Czytania

Gminny etap Konkursu Pięknego Czytania w Pleszewie

Siedmioro Mistrzów Pięknego Czytania wyłonionych w eliminacjach będzie reprezentować gminę Pleszew w powiatowym "Konkursie Pięknego Czytania".

Siedmioro Mistrzów Pięknego Czytania wyłonionych w eliminacjach będzie reprezentować gminę Pleszew w powiatowym „Konkursie Pięknego Czytania”.

Konkurs zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie.

Do konkursu przystąpiło 27 uczestników z 7 szkół z gminy Pleszew. Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej zaprezentowali wybrane fragmenty książek polskich pisarzy. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.

Wszystkie dzieci włożyły dużo wysiłku w przygotowanie wystąpienia, dlatego komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem.

Uczestników oceniały: Irena Kuczyńska – blogerka i dziennikarka, Joanna Krzymińska – bibliotekarka i nauczycielka, Paulina Marciniak – kierownik

Działu Dziecięcego Biblioteki w Pleszewie.

Mistrzami Pięknego Czytania eliminacji miejsko-gminnych zostali:

Borys Berus- Szkoła Podstawowa nr 1 w Pleszewie
Nikodem Michalski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie
Aleksander Pawłowski – Szkoła Podstawowa w Taczanowie Drugim
Jakub Roszkiewicz – Szkoła Podstawowa w Kuczkowie
Adam Szoser – Szkoła Podstawowa nr 1 w Pleszewie
Jan Szwajkowski- Szkoła Podstawowa w Kowalewie
Oliwia Wośkowiak – Szkoła Podstawowa w Lenartowicach

Już 18 marca odbędzie się powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym zmierzą się laureaci eliminacji gminnych.