Letnie atrakcje biblioteki dla pleszewskich seniorów

6 oraz 13 lipca gościliśmy uczestników półkolonii senioralnych.

Obie grupy seniorów zwiedziły bibliotekę, zapoznały się również z bogatą ofertą zajęć, spotkań i warsztatów odbywających się w naszej instytucji.

Dyrektor Zuzanna Musielak – Rybak zachęciła naszych gości do korzystania ze specjalnie dedykowanego seniorom oraz osobom słabowidzącym książek z serii wydawniczej Wielkie Litery.

Panie z grupy „Z miłości do sznurków” wdrożyły uczestników w tajniki wyplatania makram, a efektem zajęć było wykonanie przez naszych gości przepięknych zakładek do książek. Z tym zadaniem świetnie poradzili sobie również panowie.

Ogromne zaciekawienie wzbudził wykład Agnieszki Słupianek – Winkowskiej, która opowiadała o życiu i działalności księżnej Anny Tęczyńskiej, zwanej także Anną Pleszewską. O tejże bohaterce mówiła również uczestnikom drugiego turnusu Monika Matyjaszczyk – założycielka Klubu Kobiet Ławka nr 4.

Uczestnicy mieli również okazję przejść ciekawy quest -„Spacerkiem po pleszewskiej stacji kultury”, przybliżający historię dawnej stacji kolejowej i zlokalizowanych przy niej obiektów. (A.M.)