Pacynki, kukiełki, marionetki… – teatralne zajęcia dla dzieci

Cykl warsztatów, na których dzieci samodzielnie stworzyły lalki i scenografię teatrzyku kukiełkowego, zakończył się prezentacją spektaklu dla rodziny i przyjaciół uczestników.

Podczas  wakacji w pleszewskiej bibliotece zorganizowano cykl warsztatów teatru kukiełkowego. Bibliotekarki postawiły sobie za cel, nie tylko dostarczenie dzieciom rozrywki podczas okresu wolnego od nauki, ale także rozwijanie ich wyobraźni, umiejętności współpracy i kreatywności.

Młodzi uczestnicy zajęć  poznali różne rodzaje lalek teatralnych. Używając materiałów takich jak tkaniny,  guziki, włóczka i farby, każde dziecko dało upust swojej wyobraźni samodzielnie wykonując kukiełki do przedstawienia pt. „Prawdziwa księżniczka”.

Na kolejnych spotkaniach powstała scenografia i dekoracje. Warsztaty zakończyły się prezentacją spektaklu dla rodziny i przyjaciół uczestników. Była to okazja do podzielenia się swoją pracą z innymi oraz cieszenia się z efektów własnej pracy. Rodzice i opiekunowie, którzy zostali zaproszeni na przedstawienie, byli zachwyceni umiejętnościami i kreatywnością swoich dzieci.

Cykl warsztatów zorganizowany został w ramach realizacji projektu czytelniczego  „Stacja Biblioteka – sceną otwartą na teatr”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (M.T.)

Projekt “Stacja Biblioteka – sceną otwartą na teatr”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego