Konferencja podsumowująca realizację projektu „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”

Dwa lata niezwykle intensywnych działań, podsumowano podczas spotkania z Parterami współpracującymi z biblioteką.

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbyła się konferencja podsumowująca realizowany przez dwa lata projekt „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!” w ramach programu BLISKO. Na ten cel pleszewska książnica pozyskała ponad 130 tys. złotych.

Dzięki finansowemu wsparciu udało się zorganizować dziesiątki spotkań, wydarzeń, szkoleń dla pracowników, a co najważniejsze zaaktywizować lokalną społeczność.

W konferencji uczestniczyli Partnerzy, bibliotekarze różnych sieci z terenu powiatu pleszewskiego oraz przedstawiciele bibliotek z Raszkowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Kleczewa, która również jest beneficjentem w programie BLISKO.

Na konferencji podsumowano realizację zadań w latach 2021-2022, podkreślając znaczenie realizacji projektu do stworzenia z pleszewskiej biblioteki „trzeciego miejsca”.

Podczas spotkania zaprezentowały się również liderki, których pomysły zostały ocenione najwyżej w ramach ogłoszonego konkursu na inicjatywy oddolne „Działaj PPLokalnie”.

Lokalny Teatr Prawie Wielki zrealizował spektakle połączone z integracją lokalnej społeczności w ramach przedsięwzięcia „Bajkowo i baśniowo – plenerowe festyny teatralne w Kowalewie i Pleszewie. W ramach kolejnej inicjatywy powstał „Klub Splotersi” zajmujący się sztuką wyplatania sznurków, a w Sowinie Błotnej i Taczanowie Drugim realizowano projekt „Nakręć się na wielokulturowość”, który aktywizował mieszkańców tych miejscowości oraz prezentował kulturę, tradycję i kulinaria społeczności ukraińskiej.

 

Wydarzenie zostało zrealizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!” dofinasowanego ze środków MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 4.1. BLISKO Biblioteka|Lokalność|Inicjatywy|Społeczność|Kooperacja|Oddolność.

Projekt “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Logotypu Ministerstwa Kultury, Narodowego Centrum Kultury oraz Programu Rozwoju Czytelnictwa