Na zdjęciu dzieci przebrane za postacie z Harrego Pottera wraz z animatorami prowadzącymi wydarzenie

III Dzień Harrego Pottera

Drzwi do świata Harrego Pottera otworzyły się już po raz trzeci!

W jeden dzień w roku Biblioteka w Pleszewie zamienia się w Hogwart. W swoje mury zaprasza nie tylko czarodziejów, ale także mugoli. Wiek także nie stanowi przeszkód, by odwiedzić pleszewską Szkołę Magii i Czarodziejstwa i wcielić się w ulubioną postać z cyklu książek o Harrym Potterze.

Tegoroczna edycja Dnia Harrego Pottera odbyła się w niedzielę 28 kwietnia i rozpoczęła się pokazem magii w wykonaniu profesora Quirrella. Kolejnymi atrakcjami były: nauka magicznych umiejętności – profesor Trelawney wróżyła śmiałkom z kuli, profesor Plank nauczała o pająkach, a profesor Moody uczył zaklęć. Pan Ollivander pomógł uczestnikom stworzyć własne różdżki, a profesor Slughorn stworzył eliksir do wytwarzania baniek. Przez cały czas trwania imprezy profesor Hooch prowadziła eliminacje do drużyny quiddicha, a na fanów zagadek czekały aż dwa escape roomy.

W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć konkursów. Nagrodę otrzymały osoby, które wzięły udział w największej ilości lekcji, narysowały najpiękniejszą pracę związaną z Harrym Potterem i zaprezentowały najciekawszy strój.

Dzień zakończył pokaz fireshow nawiązujący do turnieju trójmagicznego.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (P.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

logo Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła