Na zdjęciu dzieci wraz z mamami, wykonujące prace plastyczne

Warsztaty książki tunelowej

Jednym ze sprawdzonych sposobów na upowszechnianie czytelnictwa jest połączenie literatury z twórczym, kreatywnym działaniem.

Na taką aktywność postawiła pleszewska biblioteka, zapraszając dzieci wraz z opiekunami na warsztaty tworzenia książki tunelowej.

Książka tunelowa „tunel book” to przestrzenna książka składająca się z papierowych ramek, które tworzą wrażenie głębi i perspektywy.

Podczas zajęć każde dziecko wraz z rodzicem otrzymało zestaw kolorowych materiałów, z których wspólnie tworzyli własne prace. Dzieci wymyślały historie i ze zgromadzonych powycinanych postaci i elementów dekoracji, przygotowały obrazki do opracowanej wcześniej bajki.

Każda para pracowała z zaangażowaniem i pasją, tworząc niepowtarzalne książeczki. Warsztaty były również okazją do spędzenia czasu rodziców i dzieci w kreatywny sposób podczas wspólnej, twórczej zabawy.

Warsztaty książki tunelowej są jednym z pierwszych wydarzeń, które zorganizowano w ramach realizacji projektu czytelniczego “Biblioteczna Lokomotywa. Para buch! Książka w ruch!”, na który pozyskano dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. (M.T.)

Projekt “Biblioteczna Lokomotywa. Para buch! Książka w ruch!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

logo Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła