Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania w sali biblioteki

Baśń sensoryczna, czyli jak odbierać literaturę wszystkimi zmysłami

Baśń sensoryczna, czyli jak odbierać literaturę wszystkimi zmysłami - to temat warsztatów z Anitą Nogal

Na warsztaty „Baśń sensoryczna, odbieraj literaturę wszystkimi zmysłami. Organizacja i scenariusze zajęć czytelniczych poszerzonych o bodźce” pleszewska biblioteka zaprosiła bibliotekarzy pracujących z dziećmi z terenu powiatu pleszewskiego oraz pracowników pleszewskich przedszkoli.

Szkolenie odbyło się  8 października 2021r. i było kolejnym wydarzeniem w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie”

 Szkolenie poprowadziła Anita Nogal – pedagog kreatywności i trener twórczości, która przekonywała , że baśń może pachnieć, łaskotać i smakować, ponieważ lekturę dziecko może odbierać wszystkimi zmysłami.

Uczestnicy zajęć poznali  pomysły na nietypowe przedstawianie baśni i dowiedzieli się w jaki sposób wprowadzić do opowieści dodatkowe bodźce, elementy dramy i jak angażować starszych i młodszych słuchaczy.

Projekt “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

 

Logotypu Ministerstwa Kultury, Narodowego Centrum Kultury oraz Programu Rozwoju Czytelnictwa