Siedziba Biblioteki z zewnątrz

Zajęcia biblioterapeutyczne

Nasza biblioteka od lat prowadzi wiele działań z zakresu biblioterapii. Promujemy tym samym terapeutyczne wartości literatury, która poprzez właściwy dobór tekstów, może pomagać w rozwiązywaniu problemów osobistych przez ukierunkowane czytanie. Dużym zainteresowaniem czytelników cieszą się książki, pomagające radzić sobie z trudnymi emocjami czy lękami dzieci, które zebraliśmy na specjalnym regale parentingowym.

Pleszewska biblioteka jako jedna z nielicznych w województwie wielkopolskim prowadzi filię szpitalną, znajdującą się w Powiatowym Centrum Medycznym w Pleszewie. Bibliotekarz kilka razy w tygodniu dostarcza na oddziały książki, które wypożyczają przebywający na nich pacjenci, także ci najmłodsi. Zajęcia biblioterapeutyczne prowadzimy także dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie.

W filiach bibliotecznych, zwłaszcza w Bibliotece Środowiskowej w Taczanowie drugim, prowadzone są m.in. zajęcia z bajkoterapii dla uczniów tamtejszej szkoły.

Nasza biblioteka organizuje także szkolenia dla bibliotekarzy na temat wykorzystania literatury w celach biblioterapeutycznych.

Galeria