Siedziba Biblioteki z zewnątrz

Kursy edukacyjne

Nauka po szkole może być bardzo przyjemna za sprawą przystępnych wartościowych kursów edukacyjnych dostępnych w naszej bibliotece. Razem z nami można nauczyć się programowania. Oferujemy także dostęp do szerokiego zasobu, realizowanych online, kursów językowych czy rozwijających różne przydatne umiejętności.

Przykłady udostępnionych kursów online

Uwaga! To kursy archiwalne (rekrutacja zakończona). Nowych naborów na bezpłatne kursy szukaj w aktualnościach na stronie internetowej BPMiG w Pleszewie – będziemy o nich informować na bieżąco.

SQL Level 1:

Rozdziałów: 5
Lekcji: 116

Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

Python Level 1:

Rozdziałów: 7
Lekcji: 169

Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.