Międzykulturowe warsztaty w pleszewskiej bibliotece

Nasza biblioteka realizuje warsztaty międzykulturowe dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy.

Na pierwszy ogień poszły uwielbiane przez młodych czytelników komiksy. Przewodnikiem po komiksowym świecie został Sławek Dera. Pierwsze spotkanie już za nami. Uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać historię i najważniejszych twórców gatunku, ale także – a może przede wszystkim – spróbować swoich sił w tworzeniu własnego komiksu. Powstały postacie, które z pewnością wielu uczestnikom udowodniły, że nie trzeba mieć supermocy, by radzić sobie z przeciwnościami losu.

Warsztaty międzykulturowe, odbywające się w pleszewskiej bibliotece, są częścią projektu „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, w ramach Funduszu Azylu Migracji i Integracji 2014-2020 dla Celu szczegółowego 2 Integracja / Legalna migracja (nabór nr 11-2020/BK-FAMI), współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.