Na zdjęciu Sylwia Chutnik wraz z uczestniczką spotkania autorskiego

Rozmowa, nie tylko o książkach z Sylwią Chutnik

W podróż po jej twórczości wyruszyliśmy z pisarką, promotorką czytelnictwa, publicystką i działaczką społeczną Sylwią Chutnik.

Autorka wróciła z nami wspomnieniami do czasów, kiedy powstawała jej debiutancka książka ,,Kieszonkowy atlas kobiet”, opowiadała także, jaki był klucz wyboru 100 wyjątkowych Polek – bohaterek książki ,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Zdradziła również, kiedy ukaże się jej nowa powieść.

Sylwia Chutnik stworzyła w czasie spotkania atmosferę pełną otwartości, która skutecznie zachęciła czytelników do dzielenia się swoimi refleksjami nie tylko na temat literatury, ale także problemów współczesnego świata.

Rozmawiano, między innymi, o kryzysie klimatycznym, wojnie w Ukrainie czy obawach związanych z brakiem aktywności politycznej wśród przedstawicieli młodego pokolenia.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego