Na zdjęciu kobieta czytająca małemu dziecku oraz napis z informacją o czasie trwania konkursu

Czytaj codziennie – bądź superbohaterm dla swojego dziecka

Każdy rodzic/opiekun czytający dziecku jest superbohaterem. I właśnie dla superbohaterów i ich dzieci, które nie skończyły jeszcze 6 roku życia, Biblioteka w Pleszewie przygotowała konkurs czytelniczy.

Idea

Zasady konkursu są proste. Wystarczy przyjść do Działu Dziecięcego i pobrać kartę do zbierania punktów. Punkty są przyznawane za każdą wizytę dziecka i rodzica w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z Działu Dziecięcego. Punkty można zbierać do 30 września i do tego dnia należy zwrócić kartę z punktami. Rodziny z największą ilością punktów zostaną nagrodzone podczas Święta Biblioteki.

 

Zalety czytania dzieciom:

– wspiera rozwój psychiczny dziecka,

– buduje więź między rodzicem/opiekunem a dzieckiem,

– rozwija mowę,

– ćwiczy pamięć,

– rozwija wyobraźnię,

– ułatwia naukę,

– kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.

 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Stacja Biblioteka – Początek Literackiej Podróży” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego