Na zdjęciu dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak-Rybak i Olaf Pera

Spotkanie z pleszewskim sportowcem Olafem Perą

3 lipca gościliśmy Olafa Perę – pleszewianina, ucznia szkoły średniej, członka kadry narodowej oraz KS Ziętek Team, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski w kick boxingu i boksie olimpijskim.

Olaf opowiedział o swoich sportowych sukcesach oraz o drodze, którą przeszedł, by osiągnąć mistrzostwo. Wspominał swą pierwszą walkę (którą stoczył mając zaledwie 11 lat) oraz najtrudniejsze starcia i bolesne porażki, które jeszcze bardziej motywowały go do dalszej pracy nad sobą.

Zaprezentował najcenniejsze trofea – puchary i medale. Widzowie mogli usłyszeć, w jaki sposób sport zmienił jego życie i ukształtował jego charakter. Podkreślał, jak istotne jest dla niego wsparcie rodziny oraz przyjaciół. Udowodnił, że przy odrobinie chęci można pogodzić ze sobą naukę, treningi, wyjazdy na zgrupowania i czas na rozrywkę.

Sportowiec przedstawił również swe plany na przyszłość. Już we wrześniu we Włoszech stanie do walki o tytuł mistrza świata. Chciałby także reprezentować Polskę podczas igrzysk olimpijskich.

Olaf Pera przekonywał, że nie ma rzeczy niemożliwych, a determinacja i ciężka praca pozwalają urzeczywistniać marzenia. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy młodego pleszewianina. (A.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego