Biblioteczny Wehikuł Czasu

W tym roku Biblioteczny Wehikuł Czasu przeniósł wszystkich odwiedzających przestrzeń pleszewskiej biblioteki do niezwykle barwnych lat 90.

Wydarzenie rozpoczęło się prelekcją Piotra Dustera (byłego prezentera Radia Centrum, wykładowcy akademickiego, nauczyciela, polonisty, autora publikacji o obrazie Polski i Polaków przełomu roku 89 i lat następnych).

Podczas spotkania opowiadał o uroku dekady kiczu. Można było usłyszeć sporo o muzyce, literaturze, sporcie, filmach i serialach tamtego okresu.

Wystawa poświęcona barwnym i szalonym latom 90. potrwa do 13 sierpnia. Ekspozycję można oglądać w czytelni na pierwszym piętrze budynku biblioteki.

Odwiedzający wystawę będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć kolekcję ubrań, sprzętów RTV, gitar oraz klocków Lego. Każdy może usiąść w wygodnym fotelu w specjalnie zaaranżowanym i stylizowanym na lata 90. wnętrzu.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego