Na zdjęciu uczestnicy wystawy oglądający ekspozycję na tablicach na zewnątrz biblioteki. W tle lokomotywa i wagony

Kolejna wyjątkowa wystawa fotograficzna

W przestrzeni wokół biblioteki można oglądać wystawę, której bohaterami są pleszewscy sportowcy.

„Synteza Stali” – to tytuł wystawy, która jest pokłosiem warsztatów fotograficznych z Łukaszem Skwiotem. Oprócz niego, autorami prac jest kilkunastu amatorów fotografii, których zdjęcia można oglądać na zewnątrz biblioteki, na placu przy ul. Ogrodowej.
Na zdjęciach znaleźli się m.in. : prezes „Stal Pleszew”, zawodnik drużyny seniorskiej – Tomasz Zawada, ofensywny zawodnik juniorów Stali Pleszew – Filip Ruda, trzykrotny Mistrz Polski Juniorów w Kickboxingu – Jan Matyjaszczyk i zawodnik grup młodzieżowych – Oliviera Szymczaka.

Wystawę zorganizowano w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia rozmaitości”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Partnerstwo dla książki.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego