Z pasją o ptakach – spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem

Gościem biblioteki był wyjątkowy ekspert w dziedzinie ptaków, który podzielił się swoją wiedzą na temat ich zachowań, migracji i znaczenia dla ekosystemu.

29 września 2023r. odbyło się fascynujące spotkanie z ornitologiem, podróżnikiem, lekarzem weterynarii, dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego, autorem wielu książek, programów telewizyjnych i audycji radiowych – Andrzejem Kruszewiczem.

Było ono doskonałą okazją do zdobycia lub poszerzenia wiedzy o ptakach, których liczne tajemnice zdradził słuchaczom nasz gość. Opowiadał między innymi o ich budowie, zwyczajach, zachowaniu i życiu.

Nie zabrakło pytań do publiczności, służących obalaniu stereotypowej, często błędnej opinii o zwierzętach tego gatunku. Ogromna dawka wiedzy okraszona była licznymi ciekawostkami i sporą dawką humoru.(A.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego