Autor bestsellerowych kryminałów i thrillerów gościem pleszewskiej biblioteki

Wojciech Chmielarz opowiadał zgromadzonej publiczności m.in. o tym, jak przebiegają jego konsultacje z policjantami i medykami sądowymi.

Gościem biblioteki był Wojciech Chmielarz –  autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru i Wielkiego Kalibru Czytelników. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), ”Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018), „Długa noc” (2022), cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015), „Zombie” (2017) i „Wilkołak” (2021), oraz thrillera psychologicznego „Żmijowisko” (2018), za który otrzymał nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po nim ukazały się kolejne thrillery „Rana” (2019), „Wyrwa” (2020) i „Za granicą” (2023) oraz powieści sensacyjne „Prosta sprawa” (2020) i „Dług honorowy” (2021).

Wojciech Chmielarz na spotkaniu opowiedział o początkach swojej przygody z pisaniem oraz o tym, dlaczego najlepiej czuje się w świecie kryminału. Zdaje sobie sprawę, że ludzie chcą czytać kryminalne historie o zaskakującej fabule i stara się im to dostarczyć. Prowadząca, Zuzanna Musielak-Rybak, pytała autora  m.in. o kulisy redaktorskie pracy nad książką,  o wrażenia z realizacji ekranizacji powieści. Oczywiście padły też pytania o najnowszą książkę „Za granicą” i o zdjęcia do nowego serialu „Prosta sprawa” .

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (M.J.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

logo Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła