Cyfrowy świat a młodzież – spotkanie z Krzysztofem Piersą

W pleszewskiej bibliotece odbyło się spotkanie z autorem książek m.in. „Komputerowy ćpun”, „Złota rybka w szambie: jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu”, „Trener marzeń”.

Podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o grach komputerowych, o tym, skąd bierze się agresja u młodych graczy, a także o tym, czy granie może być hobby.

Autor obalał mity związane z grami, jak m.in. uczenie się języków, historii czy strategicznego myślenia. Gry, owszem, mogą pobudzić zainteresowanie jakimś tematem, ale o nim nie uczą.

Gość książnicy mówił także o tym kiedy pojawia się problem z graniem czy korzystaniem z telefonu i komputera, na co w swoim czy innych zachowaniu zwrócić uwagę, kiedy rozrywka zamienia się w uzależnienie. (A.C.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego