Z „Biblioteką w drodze”

"Biblioteka w drodze" to cykl zajęć dla dzieci, które pleszewscy bibliotekarze prowadzili w placówkach szkolnych na terenie gminy Pleszew.

Spotkania odbyły się m.in. w Taczanowie Drugim, Zawidowicach i Lenartowicach.

Podczas animacyjnych zajęć dzieci tworzyły m.in.  różnorodne place plastyczne w oparciu o utwory literackie i elementy scenografii do przedstawienia teatralnego.

Kilka ze spotkań poświęcone zostało twórczości Marii Konopnickiej z okazji ustanowienia w 2022 Roku Marii Konopnickiej. Z tej okazji wystawiono przedstawienie kukiełkowe pt. „Stefek Burczymucha”, a w teatrzyku kamishibai baśń „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”.

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego