Festiwal Fantastyki

Podczas Festiwalu Fantastyki pleszewska młodzież uczestniczyła w spotkaniach autorskich i warsztatach z charakteryzacji.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie zaprosiła młodych wielbicieli literatury fantastycznej na Festiwal Fantastyki.
Niezwykle ciekawy program wydarzenia rozpoczęły warsztaty charakteryzacji scenicznej. Zajęcia prowadziła Anna S. Cichosz, autorka książki „Ziemia winowajców”, która zapoznała uczestniczki zajęć z tajnikami charakteryzacji, a ich efektem były stworzone przez nie sztuczne blizny.

W ramach Festiwalu zorganizowano także spotkania autorskie z przedstawicielami popularnego wśród młodzieży nurtu literatury fantastycznej – Maksem Dieterm i Pawłem Kopijerem.

Maks Dieter autor powieści sci-fi “Enceladus” opowiedział o swojej książce, w której prezentuje alternatywną historię początków ludzkiej cywilizacji.
Paweł Kopijer autor “Trylogii Mitrys”, w której wykreował nowe uniwersum pełne magii i bohaterów mierzących się z przeznaczeniem. Rozmawiał także z młodzieżą o wyobraźni, marzeniach, rozwoju i dążeniu do celu młodych ludzi. Spotkanie zakończyło się quizem, za który zwycięska drużyna otrzymała nagrody.

Następnie trójka gości poprowadziła panel dyskusyjny “Fantastyka motorem rozwoju wyobraźni”, w której wspólnie z młodzieżą zastanawiano się m.in. dlaczego literatura fantastyczna jest tak popularna wśród młodych ludzi.

Festiwal fantastyki zakończyły rozgrywki gier planszowych.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego