Bohater literacki vs. bohater filmowy

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w spotkaniu z Ewą Martynkien – autorką książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystką i nauczycielką.

Autorka opowiedziała o pisaniu książek i scenariuszy oraz o konstrukcji postaci. Przedstawiła wybranych bohaterów literackich i filmowych oraz rozmawiała ze słuchaczami o ich podobieństwach i różnicach. Uczniowie opowiedzieli o swoich ulubionych bohaterach, ich słabościach i zaletach.

Spotkania z Ewą Martynkien odbyły się 29 listopada 2022 roku w Bibliotece w Pleszewie oraz w filii bibliotecznej w Taczanowie Drugim.

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego