Na zdjęciu Stanisław Małyszko wraz z publicznością słuchającą wykładu

Wykład Stanisława Małyszki o historii kościoła pw. św. Floriana w Pleszewie

1 grudnia gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie był Stanisław Małyszko, regionalista, archiwista, etnograf oraz autor książek dotyczących historii Południowej Wielkopolski.

Publiczność zgromadzona w pleszewskiej bibliotece wysłuchała wykładu pt. „Z dziejów kościoła pw. św. Floriana w Pleszewie”. Historyk opowiedział o świątyni od początku istnienia, pokazując liczne archiwalne zdjęcia i dokumenty pochodzące z różnych okresów. Widownia miała także wyjątkową szansę zobaczyć dokumenty dotyczące parafii odkryte zaledwie 3 miesiące wcześniej.

Przedstawił również zakres prac konserwatorskich, które odbyły się w poprzednich latach i zmiany jakie zaszły. Spotkanie było także okazją żeby zakupić książki autora i zdobyć autograf. (M.W.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego