Na zdjęciu aktor Andrzej Grabowski na tle budynku biblioteki

Wieczór na torowisku pełen pasji i humoru

Mnóstwo śmiechu, ale także czas na refleksję nad przemijaniem i codziennością życia aktora przyniósł publiczności wieczór z Andrzejem Grabowskim w roli głównej, na który zaprosiła mieszkańców Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie w partnerstwie z Zajezdnią Kultury.

Występ i spotkanie autorskie z jednym najbardziej wszechstronnych polskich aktorów zorganizowano w nietuzinkowym miejscu – w plenerze, na platformie umieszczonej na torowisku przed biblioteką.

Licznie  zgromadzona tego wieczoru publiczność miała okazję wysłuchać wspaniałego monologu Andrzeja Grabowskiego, który w swój występ wplótł mnóstwo żartów i anegdot. Odwoływał się w nich do sytuacji ze swojego zawodowego życia i lubianych przez publiczność postaci, które miał okazję zagrać.

Po występie przyszedł czas na rozmowę, w czasie której nasz gość odpowiadał na pytania dotyczące swojej pracy i różnych dziedzin sztuki, w których próbował swoich sił. Trzeba bowiem podkreślić, że Andrzej Grabowski to nie tylko doświadczony aktor, ale także kabareciarz, autor, a nawet wokalista.

Nie zabrakło pytań o książkę „Jestem jak motyl”, w której przeczytamy, między innymi, o dzieciństwie i młodości aktora w podkrakowskiej Alwerni.

Andrzej Grabowski po spotkaniu znalazł czas dla swoich fanów. Pozował do zdjęć i podpisywał książki oraz płyty. Na pamiątkę wizyty w Pleszewie otrzymał portret namalowany przez kaliskiego artystę Jakuba Multana.