Na zdjęciu sportowcy czytający grupie dzieci siedzących w sali widowiskowej biblioteki

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w pleszewskiej bibliotece

Jak co roku Biblioteka w Pleszewie włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i zaprosiła przedszkolaki z pleszewskich placówek do udziału w spotkaniu.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, którego inauguracją jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców do czytania. Czytanie książek maluchom ma ogromny wpływ na ich rozwój, pobudza wyobraźnię, poszerza słownictwo i pomaga w budowaniu więzi między opiekunem a dzieckiem.

Tegorocznymi gośćmi biblioteki byli: Tomasz Zawada – prezes Klubu Stal Pleszew i piłkarz oraz Jan Matyjaszczyk – kickboxer i trzykrotny Mistrz Polski.

Czytali oni dzieciom książki o sile przyjaźni i niebagatelnej roli współpracy w sporcie.  Ponadto opowiedzieli o swojej karierze sportowej, treningach i zachęcili dzieci do aktywności ruchowej.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego