Rozmowy o Laosie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem

Akademia Podróżnicza to cykl, w którym czytelnicy pleszewskiej biblioteki poprzez udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi poznają niezwykłe miejsca i kultury na świecie.

Jednym z wydarzeń w ramach tego cyklu było spotkanie z Piotrem Wnukiem – pasjonatem podróży w stylu wagabundy, przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Odwiedził uczniów z Zespołu szkół Publicznych w Kowalewie i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Taczanowie Drugim, gdzie mieszczą się filie pleszewskiej biblioteki.

Podróżnik w fascynujący sposób opowiedział młodzieży o swoich przygodach podczas wielomiesięcznych wypraw do Laosu, a wspomnienia z wypraw wzbogacił fotorelacją.

Piotr Wnuk zachęcał młodzież do szukania w zwiedzanych krajach miejsc niekomercyjnych, tak aby
poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe, codzienne życie.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego