Na zdjęciu Joanna Jagiełło wraz z uczestnikami zajęć

Warsztaty detektywistyczne i spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

Młodzi miłośnicy powieści detektywistycznych spotkali się z Joanną Jagiełło – pisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielokrotnie nagradzana, m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i przez Polską Sekcję IBBY.

Tematem przewodnim spotkania były kryminały dla dzieci. Joanna Jagiełło opowiedziała o elementach, które muszą znaleźć się w każdej opowieści detektywistycznej. Następnie  razem z uczestnikami stworzyła postać detektywa. Każdy z uczestników wymyślił także własną powieść detektywistyczną i zaprojektował do niej okładkę.

Najciekawsza historia stworzona przez uczestników doczekała się też inscenizacji. Dzieci wcieliły się w role detektywa, podejrzanych i świadków próbując znaleźć zaginioną kurę.

Spotkanie odbyło się  3 czerwca w Bibliotece w Pleszewie i zostało zorganizowane w ramach projektu „Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P.M.)

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego