Zofia Stanecka z dziećmi podczas zajęć

Ulubienica przedszkolaków w bibliotece

Przedszkolaki z pleszewskich przedszkoli miały okazję spotkać się z autorką serii o Basi – Zofią Stanecką.

Basię – rezolutną 5-latkę ubierającą się tylko w bluzkę w paski, kochają starsi i młodsi czytelnicy Działu Dziecięcego. Przedszkolaki z pleszewskich przedszkoli miały okazję spotkać się z autorką serii o Basi – Zofią Stanecką.

Zofia Stanecka rozmawiała z dziećmi o tym, jak i gdzie pracuje pisarz. Przedszkolaki stworzyły niesamowity  neologizm – „pisarnia”, jako miejsce, gdzie pracuje pisarz. A pisarz pracuje wszędzie – w wannie, na hamaku, w bibliotece i na ulicy. Jest to możliwe, ponieważ w pisaniu książek bardzo ważna jest wyobraźnia i myślenie.

Nasi Czytelnicy mieli okazję przekonać się, jak tworzy się bohatera literackiego – razem z Zofią Stanecką wykreowały postać fantastycznego psa.

Na zakończenie spotkania dzieci rozbudziły swoją wyobraźnię rysując pracę na temat: „Kim chciałbym być?”.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Z tego samego projektu zorganizowano także spotkanie z Marianną Oklejak – ilustratorką, autorką m.in. grafik w serii książek o Basi. (P.M.)

 

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika przedstawia logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego