Zdjęcie przedstawia publiczność podczas spotkania z Filipem Springerem w sali biblioteki

Wyjątkowa rozmowa z Filipem Springerem

Filip Springer - reporter, fotoreporter, autor cieszących się dużą popularnością książek poświęconych przede wszystkim przestrzeni i architekturze był gościem pleszewskiej biblioteki.

O tym, z jakimi wyzwaniami, nie tylko architektonicznymi, mierzą się współczesne polskie miasta opowiadał w czwartek, 14 października, w pleszewskiej bibliotece Filip Springer – reporter, fotoreporter, autor cieszących się dużą popularnością książek poświęconych przede wszystkim przestrzeni i architekturze.

W czasie spotkania zamykającego nasz tegoroczny cykl wieczorów z mistrzami reportażu, autor zdradził między innymi, skąd na jego drodze znalazło się miasto, którego już nie ma, czyli Miedzianka, której poświęcił bardzo lubianą przez pleszewskich czytelników książkę. Dowiedzieliśmy się też, jak ten obszar zmienił się za sprawą popularności, którą zyskał dzięki wydaniu jego reportażu i czy – zdaniem autora – były to pozytywne zmiany.

Filip Springer podzielił się również swoimi wrażeniami na temat Pleszewa. Z radością opowiadał publiczności o podróży… pleszewską baną.

Przypomnijmy, że na przełomie września i października naszą bibliotekę odwiedziło troje poczytnych reportażystów. Oprócz Filipa Springera, czytelnicy mieli także okazję spotkać się z Justyną Kopińską oraz Jackiem Hugo-Baderem.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika przedstawia logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego