Na zdjeciu Barbara Supeł wraz z dziećmi

Spotkanie autorskie z Barbarą Supeł

1 kwietnia br. odbyło się w pleszewskiej bibliotece spotkanie autorskie z Barbarą Supeł – autorką bogato ilustrowanych serii książek dla najmłodszych dzieci o przygodach Stasia i Jadzi Pętelki.

Na zdjeciu Barbara Supeł wraz z dziećmi

W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas pierwszych. Uczniowie wysłuchali fragmentu opowiadania z serii o Stasiu „Najlepszy Przyjaciel”. Następnie miały za zadanie narysować drabinę i po jej szczebelkach wspiąć się po piłkę, która ugrzęzła na drzewie. Na koniec spotkania dzieci namalowały swojego najlepszego przyjaciela.

Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania, a nasi młodzi czytelnicy chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali. (E.G.)