Grafika symboliczna - świecąca się żarówka

Konkurs na inicjatywy oddolne „Działaj PPLokalnie”

Konkurs grantowy „Działaj PPLokalnie” to szansa na pozyskanie pieniędzy na projekt, który pomysłodawcy zamienią w działanie przy pełnym wsparciu biblioteki.

Idea

Pleszewska biblioteka ma niezwykłą okazję dla wszystkich, którzy mają pomysły na działania związane z kulturą, rekreacją czy spędzaniem wolnego czasu, ale nie mają na nie środków czy odwagi, by realizować je na własną rękę.

Konkurs grantowy „Działaj PPLokalnie” to szansa na pozyskanie pieniędzy na projekt, który pomysłodawcy zamienią w działanie przy pełnym wsparciu biblioteki. Co ważne, swoich sił mogą spróbować nie tylko grupy formalne, ale także grupy przyjaciół czy sąsiadów oraz osoby indywidualne – niekoniecznie doświadczeni społecznicy.

Zasady konkursu są proste. Należy na przygotowanym przez bibliotekę formularzu opisać swój pomysł wraz z harmonogramem działań i wykazem wydatków i złożyć go w bibliotece do 12 kwietnia. Specjalnie powołana komisja wybierze ze wszystkich wniosków trzy, które najlepiej wpiszą się w cele konkursu – zintegrują mieszkańców i zachęcą do aktywności, promując przy tym literaturę i kulturę. Trzy zwycięskie projekty doczekają się realizacji. Na każdy z nich przeznaczona zostanie kwota 8 tys. zł. Pieniądze pochodzą ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie dotacyjnym BLISKO. Pomysłodawcy będą mogli również korzystać z bibliotecznej przestrzeni, sprzętu i pomocy wyznaczonego pracownika.

Jakie pomysły można zgłaszać? Ich wachlarz jest szeroki. Mogą to być zarówno propozycje warsztatów, spotkań, wystaw, wykładów albo koncertów, jak i wydarzeń plenerowych czy rajdów rowerowych. Ważne, by skierowane były do lokalnej społeczności, ponieważ projekty realizować można tylko na terenie miasta i gminy Pleszew. Co więcej, wysoko oceniane będą działania skupiające się na współpracy, zakładające aktywny udział mieszkańców, także tych posiadających umiejętności czy predyspozycje do prowadzenia warsztatów i zajęć oraz twórców i artystów z naszego terenu.

Regulamin i formularz konkursowy znajduje się na stronie internetowej www.biblioteka.pleszew.pl Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer nr tel. 62 7428358 wew. 14 lub pisząc na adres instruktor@biblioteka.pleszew.pl

Konkurs „Działaj PPLokalnie” jest częścią projektu “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!” realizowanego w programie BLISKO – Biblioteka| Lokalność |Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – priorytet 4.1.