Na zdjęciu dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak-Rybak oraz autor obrazu Jakub Multan

Wykład o pobycie Adama Mickiewicza w Wielkopolsce

Rok Romantyzmu Polskiego nasza biblioteka zainaugurowała prelekcją Dominiki Nowak – pracownika Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Spotkanie poświęcono pobytowi wieszcza w Wielkopolsce – nie tylko w Śmiełowie, ale także w innych miejscowościach w regionie.

Nie zabrakło ciekawostek z życia Mickiewicza i opowieści o przyjaźniach i znajomościach, jakie zawierał w Wielkopolsce.

Wydarzenie było realizowane z udziałem publiczności oraz transmitowane online za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.

Tego dnia zaprezentowano również portret Mickiewicza wykonany metodą grafiki wektorowej przez kaliskiego artystę Jakuba Multana. Obraz wyeksponowaliśmy w bibliotecznej czytelni.