Smoki w bibliotece

Teatr Lalek „Pinokio”  zaprezentował spektakl pt.: „Igraszki smoków”.

W spektaklu brało udział kilkanaście smoków-marionetek. Główny bohater – Teodor, jak to w bajkach bywa, wyruszył w podróż, podczas której zaprzyjaźniał się ze innymi spotkanymi po drodze smokami. Bohaterowie spektaklu nie tylko przedstawili swoją historię, ale także rozmawiali z widzami, a na koniec zapozowali do pamiątkowych zdjęć.

Do udziału w przedstawieniu Biblioteka w Pleszewie zaprosiła dzieci z pleszewskich przedszkoli.

Spektakl został zorganizowany w ramach projektu „Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego.

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego