Skarpetkowe historie w bibliotece

Fani opowieści o skarpetkach spotkali się w Bibliotece w Pleszewie z pisarką Justyną Bednarek.

Nasz gość jest autorką m.in. popularnej serii „Niesamowite przygody 10 skarpetek”, która została nagrodzona wieloma nagrodami literackimi.

Podczas  spotkania, pisarka opowiadała,  jak rozpoczęła się jej przygoda ze skarpetkami. A zaczęło się od zagubionej w praniu skarpetki i znalezieniu niemal identycznej daleko od domu. Wtedy powstał pomysł „dziury pod pralką” i podwójnego życia prowadzonego przez niepozorne skarpetki.

Podczas części warsztatowej, uczestnicy projektowali własne skarpetki i ich przygody. Jedna z nich została piłkarzem, kolejna podróżowała kamperem po świecie, jeszcze inna została modelką… Każdy uczestnik miał własny, niepowtarzalny pomysł na przygodę swoich skarpetek.

Teraz dzieci z niecierpliwością będą czekały na kolejny tom skarpetkowych przygód, szukając w książce historii swojej skarpetki.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Stacja Biblioteka – Początek Literackiej Podróży” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P. M.)

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego